Większość odmian malin posiada owoce czerwone, ale są także takie, których jagody są żółte, purpurowe, czy czarne. Maliny idealnie nadają się do mrożenia, na dżemy, soki i konfitury. Ze względu na zawartość kwasu elagowego mającego właściwości antybakteryjne, wspomagają one leczenie przeziębień. Kwas ten ma także działanie uspokajające, przeciwbólowe i obniżające ciśnienie krwi. W związku z tymi walorami światowe spożycie maliny ciągle rośnie.
ODMIANY POWTARZAJĄCE
Charakteryzują się owocowaniem na pędzie tegorocznym w terminie od początku sierpnia do przymrozków, z możliwością powtarzania owocowania na pędzie dwuletnim.
Z uwagi na późniejszy okres kwitnienia, owoce i kwiaty nie są uszkadzane przez szkodniki typowe dla malin tradycyjnych. Ponieważ pędy są usuwane przed zimą, nie są narażone na uszkodzenia mrozowe. Dotyczy to wszystkich odmian powtarzających. Powyższe zalety spowodowały, iż stały się one bardzo popularne w nasadzeniach ze względu na mniejsze koszty uprawy. Owoce odmian powtarzających spotkały się z zainteresowaniem zarówno na rynku deserowym, jak i przetwórczym.