Warunki sprzedaży

Zasady sprzedaży www.Krzewinski.pl :

 1. Sprzedaż hurtową i detaliczną materiału szkółkarskiego prowadzimy od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.30 do 17.00 (do 15.30 w sezonie „zimowym”).
 2. Wystawiamy faktury VAT oraz wszelkie niezbędne dodatkowe dokumenty szkółkarskie.
 3. W niniejszej ofercie podane są ceny hurtowe brutto (zawierają podatek VAT 8%)
 4. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen w trakcie sezonu.
 5. Przy zakupach poniżej kwoty 300zł (licząc w cenach hurtowych***) doliczana jest marża detaliczna (ceny detaliczne). W przypadku sklepu internetowego sklep.krzewinski.pl oraz sprzedaży wysyłkowej, obowiązują tylko ceny detaliczne, jednak zależnie od kwoty naliczane są rabaty aby ceny większych zamówień były zbliżone do naszych cen hurtowych.
 6. Ceny hurtowe obowiązują klientów odbierających towar osobiście, przy zamówieniu powyżej 300zł (licząc w cenach hurtowych*) lub klientów wysyłkowych których zamówienie przekracza kwotę 1000 zł (licząc w cenach hurtowych*). Obowiązuję to klientów którzy zamawiają towar telefonicznie lub w biurze obsługi klienta, nie korzystających z witryny sklep.krzewinski.pl.
 7. Klient zamawiający towar na wysyłkę powyżej 1000zł, dodatkowo obciążany jest jedynie kosztami wysyłki i pakowania towaru. W tym przypadku nie naliczane są żadne inne marże.
 8. Dla nowych klientów detalicznych oraz hurtowych nie przewidujemy rabatów, z wyjątkiem rabatów ilościowych które naliczane są przez pracownika przy zakupach telefonicznych lub w placówce, lub automatycznie przy zakupach przez nasz sklep internetowy sklep.krzewinski.pl.
 9. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD.
 10. Minimalna wartość zamówienia w przypadku sprzedaży wysyłkowej oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sklep.krzewinski.pl wynosi 50,00 zł, nie wliczając w to ceny transportu.
 11. Rośliny wysyłane są w dniach od poniedziałku do środy, aby zapewnić szybką i bezpieczną dostawę dla naszego produktu.
 12. Zamówienia wysyłkowe będą realizowane do 7 dni kalendarzowych od zaksięgowania pełnej kwoty zamówienia oraz dostawy. Nie przewidujemy opcji wysyłki sadzonek za pobraniem.
 13. W przypadku nie odebrania przesyłki od kuriera, klient ma obowiązek poinformować nas pisemnie na adres: ul. Krężnicka 100, 20-518 Lublin, lub mailowo na adres: sprzedaz@krzewinski.pl o powodzie nie odebrania przesyłki wraz z pisemnym wnioskiem o odstąpienie od umowy sprzedaży w przeciągu 14 dniu kalendarzowych od zawarcia umowy sprzedaży. W przeciwnym wypadku reklamacje lub zwroty nie będą uwzględniane, a wszelkie dodatkowe koszty związane z ewentualnym odbiorem towaru pokrywa klient.
 14. Towar zamówiony pod odbiór osobisty będzie gotowy do odbioru w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze. O gotowości towaru do odbioru klient zostanie poinformowany mailowo lub telefonicznie.
 15. W przypadku nie odebrania towaru w terminie 5 dni roboczych od daty informacji o gotowości towaru do odbioru, mogą zostać naliczone dodatkowe koszty ze względu na utrzymanie produktu w najwyższej zdrowotności, zdatności produktu do handlu oraz ewentualnych uszkodzeń spowodowanych zbyt długim oczekiwaniem na odbiór roślin.
 16. Nie odebranie produktu przez Klienta w terminie 15 dni kalendarzowych od zawarcia Umowy Sprzedaży wiąże się z automatycznym zerwaniem Umowy Sprzedaży przez Klienta na korzyść Sprzedającego. W tym przypadku reklamacje lub zwroty nie będą uznawane.
 17. Przybliżony koszt przesyłki można obliczyć posługując się poniższym zestawieniem, wystarczy pomnożyć ilość roślin x typ doniczki. Nie w każdym przypadku będzie to adekwatne do wielkości przesyłki ze względu na objętość niektórych roślin. Poniżej zamieszczamy przybliżoną tabele z wagą roślin oraz cennik DPD.
 18. Zaznaczamy że waga i rozmiar doniczki jest przybliżony, podane wartości mogą ulec zmianie zależnie od warunków pogodowych, poziomu rozwinięcia rośliny, poziomu nawodnienia podłoża rośliny oraz wielu innych czynników.
 19. Zaznaczamy również że w przypadku zamówień przez nasz sklep internetowy slep.krzewinski.pl dostępna jest tylko opcja paczek za pośrednictwem firmy DPD**. W przypadkach zamówień poza granice Rzeczpospolitej Polskiej oraz gdy sklep internetowy uniemożliwia złożenia zamówienia lub dostawy, prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta pod numerem: +48 608 572 872 lub +48 81 750 02 79.

Rozmiary oraz Waga materiału szkółkarskiego.

Wielkość doniczki Waga:
P7 – kwadrat o boku 7 cm x 7 cm 0,20 kg
P9 – kwadrat o boku 9 cm x 9 cm 0,30 kg
P11 – kwadrat o boku 11 cm x 11 cm 0,50 kg
2L – koło o średnicy 16 cm 1,50kg
3L – koło o średnicy 19 cm 2,50kg
1 wiązka malin „kopanych” (10 sadzonek) 1,20kg
1 wiązka malin „kopanych” (25 sadzonek) 2,00kg
1 wiązka porzeczek „kopanych” (10 sadzonek) 2,00kg
1 wiązka porzeczek „kopanych” (25 sadzonek) 5,00kg
1 pęczek truskawek (10 sadzonek) 0,20kg
Wielodoniczka – prostokąt 10 oczkowy (5×2) rozmiar: 31 cm x 13cm 0,75kg

 

 

Cennik usług firmy kurierskiej DPD na witrynie www.sklep.krzewiński.pl

Paczka do 2kg 14,70 zł
Paczka do 5 kg 15,50 zł
Paczka do 10 kg 17,80 zł
Paczka do 20 kg 18,50 zł
Paczka do 30 kg 19,15 zł

 

Cennik usług ogólny usług firmy DPD dla naszej firmy

                              

Paczka do 2 kg 14,70 zł
Paczka do 5 kg 15,50 zł
Paczka do 10 kg 17,80 zł
Paczka do 20 kg 18,50 zł
Paczka do 30 kg 19,15 zł
Paleta do 100 kg 147,00 zł
Paleta do 200 kg 155,30 zł
Paleta do 500 kg 183,30zł
Podstawa paletowa 25 zł
Skrzynio paleta 75 zł
Skrzynki 5 zł

 

*W przypadku gdy waga przekracza 30 kg towar pakowany jest w kolejną paczkę i cenny sumowane są automatycznie przez nasz sklep internetowy. Cena ostateczna zostaje podana zaraz przed zatwierdzeniem i opłaceniem zamówienia.

**Palety zalecamy przy zamówieniach powyżej 150kg, ze względu na duże koszty wysyłki.

***Ceny hurtowe obowiązują dopiero gdy koszt zakupów detalicznych po przeliczeniu na hurtowe  przekracza kwotę 300zł.

Promocja na trzyletnie sadzonki borówki

Zapraszamy do skorzystania z promocji na sadzonki borówki w pojemnikach 2L. Sadzonki są trzyletnie, zdrowe i silne. Cena promocyjna: 5,95zł za sadzonkę Dotyczy wyłącznie zakupów hurtowych. Promocja …

Czytaj więcej


Sadzenie malin – poradnik dla początkujących ogrodników na temat zakupu, wyboru i uprawy najlepszych sadzonek malin

Maliny to, obok truskawek, jedne z chętniej uprawianych w Polsce owoców. Ich uprawa nie jest wymagająca, a posiadanie krzewów malinowych w przydomowym ogrodzie, pozwala cieszyć się pysznymi owocami …

Czytaj więcej


Sadzonki truskawek – wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem uprawy w swoim ogrodzie czy balkonie

Truskawki to niezaprzeczalny smak lata. Wielu osobom kojarzą się z wakacjami na wsi, gdy mogli cieszyć się smakiem tych owoców zerwanych prosto z krzaka. Nie bez powodu to jedne z najchętniej uprawianych …

Czytaj więcej