O firmie

Kilka słów o historii – nasza szkółka roślin owocowych, szkółka krzewów owocowych lubelskie

Nasze gospodarstwo szkółkarskie powstało w 1991 roku. Od początku działalności główną ideą, która nam przyświecała, było dać klientom sadzonki najwyższej jakości. Wnikliwy dobór odmian do naszej produkcji oraz nieustanne dążenie do celu sprawiło, że zaistnieliśmy nie tylko na rynku krajowym, ale także zagranicznym. Pierwszymi roślinami, których produkcją zajęła się nasza szkółka roślin owocowych, były porzeczka i truskawka. Około dwa lata później dołączyła do nich malina. W późniejszych latach nasza oferta poszerzyła się o borówkę, jagodę kamczacką, jak i wiele innych roślin. Obecnie dominującymi gatunkami, które produkuje gospodarstwo szkółkarskie są malina i porzeczka. Od 2012 roku jesteśmy jednymi z udziałowców i współzałożycieli spółki Niwa Hodowla Roślin Jagodowych sp. z o.o., którą wspieramy nie tylko finansowo, ale także merytorycznie. Nasza szkółka krzewów i szkółka roślin owocowych oferuje wiele doskonałych odmian malin i truskawek wyhodowanych przez tę spółkę.

Po pierwsze: jakość

Szkółka roślin owocowych, którą prowadzimy, stawia na wysoką jakość sadzonek. Odmiany do rozmnażania wybieramy na podstawie własnych, wieloletnich obserwacji, które przeprowadzamy na terenie naszej szkółki. Cały czas poszukujemy także nowych, jeszcze lepszych gatunków niż te, które posiadamy. Nasze mateczniki zakładane są z materiału wysokiej jakości, często pochodzącego bezpośrednio od hodowców. Coraz większą część naszej produkcji stanowią rośliny pojemnikowane. Taka forma uprawy pozwala na handel i nasadzenia od wiosny do późnej jesieni. Najbardziej wymagające ochrony i pielęgnacji rośliny są ulokowane w dużym kompleksie tuneli foliowych. Ze względu na zachowanie płodozmianu oraz wysokiej zdrowotności, nasze gospodarstwo szkółkarskie zajmuje obecnie powierzchnię ok. 150ha. W trosce o dobro klientów cały czas obserwujemy zmiany, które zachodzą na europejskim, jak i światowej arenie owoców deserowych i przetwórczych. Dlatego też kupujemy wiele nowych polskich i zagranicznych licencji, które pozwolą wszystkim plantatorom skutecznie konkurować w walce na coraz bardziej wymagającym rynku. Nasza szkółka roślin owocowych wprowadziła jedne z najlepszych odmian malin: „Laszka”® oraz „Glen Ample”®. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi licencyjnymi nowościami w dziale NASZE LICENCJE.

Nie przestajemy się rozwijać

Ciągłym udoskonaleniom podlega proces technologiczny produkcji sadzonek, do którego nasze gospodarstwo szkółkarskie używa coraz więcej maszyn. Gwarantuje to podwyższone standardy jakości, a także wpływa na obniżenie kosztów, dzięki czemu ceny oferowanych przez nas produktów również są niższe.

Z myślą o przyszłości

Obserwując ciągłą tendencję spadkową opłacalności upraw zbóż i roślin okopowych, jak i innych działów produkcji rolnej, proponujemy alternatywne uprawy. Należą do nich wyszczególnione w tym katalogu rośliny jagodowe, które na rynkach krajowym i zagranicznym utrzymują korzystne ceny. Na szczególną uwagę zasługują takie rośliny, których powierzchni uprawy nie ogranicza praca ręczna ze względu na zmechanizowanie zbioru oraz uprawy. Prowadzona przez nas szkółka krzewów i szkółka roślin owocowych stawia na przyszłościowe podejście do hodowli roślin, wykorzystując najnowszą technologię i wieloletnie doświadczenie.

Szkółka roślin owocowych lubelskie – tu nas znajdziecie

Nasz asortyment można nabyć w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju oraz wysyłkowo przez SKLEP na naszej stronie internetowej. Posiadamy niezbędną wiedzę, jak zapakować i dostarczyć kontrahentowi, oddalonemu niejednokrotnie o tysiące kilometrów od nas, towar najwyższej jakości. Produkty, które proponuje nasze gospodarstwo szkółkarskie, znajdziecie także na imprezach wystawienniczych zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych oraz na łamach prasy branżowej. Zapraszamy do działu ARTYKUŁY PRASOWE. Całość naszej produkcji i wszystkie sadzonki szkółki roślin owocowych i szkółki krzewów podlegają kontroli Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do odwiedzenia naszych szkółek lub do kontaktu drogą emailową lub telefoniczną. Wskazówki, jak znaleźć nasze gospodarstwo szkółkarskie i do nas dojechać oraz inne namiary znajdziecie Państwo w zakładce KONTAKT.

Transport – szkółka krzewów, szkółka roślin owocowych lubelskie

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, często oddalonych od nas o tysiące kilometrów, stworzyliśmy różne możliwości transportu naszych roślin. Nasza szkółka roślin owocowych i szkółka krzewów dba o bezpieczeństwo sadzonek od momentu pakowania aż do przekazania ich przewoźnikowi.

Przesyłka kurierska – ta metoda transportu jest wykorzystywana najczęściej przy zamówieniach internetowych (sklep internetowy, email) lub telefonicznych. Obejmuje jedynie obszar Polski. Płatność zgodnie z cennikiem usług firmy kurierskiej.
Dowóz do klienta naszym środkiem transportu – opcja możliwa do wyboru przy dużych zamówieniach hurtowych. Obejmuje jedynie obszar Polski. Cena jest ustalana indywidualnie w zależności od odległości.
Transport własny klienta – w tym przypadku mogą Państwo liczyć na profesjonalny załadunek roślin przez naszych pracowników. Usługa załadunku jest bezpłatna.
Wysyłka za granicę –ta opcja jest rozpatrywana indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Korzystamy z usług firm spedycyjnych lub organizujemy transport całopojazdowy. Rośliny są odpowiednio przygotowywane do transportu i pakowane w palety lub skrzynki (w zależności od formy sadzonki). Cena jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju transportu.

Promocja na trzyletnie sadzonki borówki

Zapraszamy do skorzystania z promocji na sadzonki borówki w pojemnikach 2L. Sadzonki są trzyletnie, zdrowe i silne. Cena promocyjna: 5,95zł za sadzonkę Dotyczy wyłącznie zakupów hurtowych. Promocja …

Czytaj więcej


Sadzenie malin – poradnik dla początkujących ogrodników na temat zakupu, wyboru i uprawy najlepszych sadzonek malin

Maliny to, obok truskawek, jedne z chętniej uprawianych w Polsce owoców. Ich uprawa nie jest wymagająca, a posiadanie krzewów malinowych w przydomowym ogrodzie, pozwala cieszyć się pysznymi owocami …

Czytaj więcej


Sadzonki truskawek – wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem uprawy w swoim ogrodzie czy balkonie

Truskawki to niezaprzeczalny smak lata. Wielu osobom kojarzą się z wakacjami na wsi, gdy mogli cieszyć się smakiem tych owoców zerwanych prosto z krzaka. Nie bez powodu to jedne z najchętniej uprawianych …

Czytaj więcej