O firmie

Kilka słów o historii

Nasze gospodarstwo szkółkarskie powstało w roku 1991. Od początku działalności główną ideą, która nam przyświecała, było dać klientom sadzonki najwyższej jakości. Wnikliwy dobór odmian do naszej produkcji oraz nieustanne dążenie do celu sprawiło, że zaistnieliśmy nie tylko na rynku krajowym, ale także zagranicznym. Pierwszymi roślinami, których produkcją się zajęliśmy, były porzeczka i truskawka. Około dwa lata później dołączyła do nich malina. W latach późniejszych nasza oferta poszerzyła się o borówkę, jagodę kamczacką, jak i wiele innych roślin. Obecnie dominującymi gatunkami w produkcji szkółki są malina i porzeczka. Od 2012 roku jesteśmy jednymi z udziałowców i wspołzałożycieli spółki Niwa Hodowla Roślin Jagodowych sp. z o.o., którą wspieramy nie tylko finansowo, ale także merytorycznie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele doskonałych odmian malin i truskawek wyhodowanych przez tę spółkę.

Po pierwsze: jakość

Odmiany do rozmnażania wybieramy na podstawie własnych, wieloletnich obserwacji, które prowadzimy na terenie naszej szkółki. Cały czas poszukujemy także nowych, jeszcze lepszych gatunków, niż te, które posiadamy. Nasze mateczniki zakładane są z materiału wysokiej jakości, często pochodzącego bezpośrednio od hodowców. Coraz większą część naszej produkcji stanowią rośliny pojemnikowane. Taka forma uprawy pozwala na handel i nasadzenia od wiosny do późnej jesieni. Najbardziej wymagające ochrony i pielęgnacji rośliny są ulokowane w dużym kompleksie tuneli foliowych. Ze względu na zachowanie płodozmianu oraz wysokiej zdrowotności gospodarujemy obecnie na powierzchni ok. 150ha. W trosce o dobro klientów cały czas obserwujemy zmiany, które zachodzą na europejskim jak i światowym rynku owoców deserowych i przetwórczych, dlatego też kupujemy wiele nowych polskich i zagranicznych licencji, które pozwolą wszystkim plantatorom skutecznie konkurować w walce na coraz bardziej wymagającym rynku. Dzięki temu do naszej uprawy zostały wprowadzone jedne z najlepszych odmian malin: „Laszka”® oraz „Glen Ample”®. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi licencyjnymi nowościami w dziale NASZE LICENCJE.

Nie przestajemy się rozwijać

Ciągłym udoskonaleniom podlega proces technologiczny produkcji sadzonek, do którego używamy coraz więcej maszyn. Gwarantuje to podwyższone standardy jakości, a także wpływa na obniżenie kosztów, dzięki czemu ceny oferowanych przez nas produktów również są niższe.

Z myślą o przyszłości

Obserwując ciągłą tendencję spadkową opłacalności upraw zbóż i roślin okopowych, jak i innych działów produkcji rolnej, proponujemy alternatywne uprawy. Należą do nich wyszczególnione w tym katalogu rośliny jagodowe, które na rynkach krajowym i zagranicznym utrzymują korzystne ceny. Na szczególną uwagę zasługują takie rośliny, których powierzchni uprawy nie ogranicza praca ręczna ze względu na zmechanizowanie zbioru oraz uprawy.

Tu nas znajdziecie

Nasz asortyment można nabyć w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju oraz wysyłkowo przez SKLEP na naszej stronie internetowej. Posiadamy niezbędną wiedzę jak zapakować i dostarczyć kontrahentowi oddalonemu niejednokrotnie o tysiące kilometrów od nas towar najwyższej jakości. Znajdziecie nas także na imprezach wystawienniczych zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych oraz na łamach prasy branżowej. Zapraszamy do działu ARTYKUŁY PRASOWE. Całość naszej produkcji podlega kontroli Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do odwiedzenia naszych szkółek, bądź do kontaktu drogą emailową lub telefoniczną. Wskazówki, jak do nas dojechać oraz inne namiary znajdziecie Państwo w zakładce KONTAKT.

Transport

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, często oddalonych od nas o tysiące kilometrów, stworzyliśmy różne możliwości transportu naszych roślin:
Przesyłka kurierska - ta metoda transportu jest wykorzystywana najczęściej przy zamówieniach internetowych (sklep internetowy, email) lub telefonicznych. Obejmuje jedynie obszar Polski. Płatność zgodnie z cennikiem usług firmy kurierskiej.
Dowóz do klienta naszym środkiem transportu – opcja możliwa do wyboru przy dużych zamówieniach hurtowych. Obejmuje jedynie obszar Polski. Cena jest ustalana indywidualnie w zależności od odległości.
Transport własny klienta – w tym przypadku mogą Państwo liczyć na profesjonalny załadunek roślin przez naszych pracowników. Usługa załadunku jest bezpłatna.
Wysyłka za granicę –ta opcja jest rozpatrywana indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Korzystamy z usług firm spedycyjnych lub organizujemy transport całopojazdowy. Rośliny są odpowiednio przygotowywane do transportu i pakowane w palety lub skrzynki (w zależności od formy sadzonki). Cena jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju transportu.

Wiosenna promocja na truskawkę wiszącą

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej promocji na sadzonki truskawek w amplach! Specjalnie dla Państwa z okazji początku wiosny obniżyliśmy cenę naszych sadzonek truskawek wiszących aż o 75%! …

Czytaj więcej


Promocja na wszystkie dostępne sadzonki borówki wysokiej amerykańskiej!

Z każdym dniem, gdy słońce wygląda nieśmiało zza chmur, a temperatura za oknem chwilami sięgam 10°C myślimy o zbliżającej się wiośnie i nowych nasadzeniach. Jest to idealny moment na zakup …

Czytaj więcej